Resultat 2013

Sträcktider kommer att presenteras under veckan.

OBS

Då det var ett antal lag som missade snitslingen upp till sista kontrollen vid vattentornet Hönö har vi tagit beslutet att godkänna dessa missade stämplingar. Att det var bristfälligt snitslat skall inte drabba er lag. Däremot har vi beslutat att addera tio minuter på era sluttider och därmed finns det lag där era uppmätta sluttider inte stämmer mot de som presenteras i resultaten.

HERRKLASS

Position Nummer Lag Namn Tid Efter
1 12 Sportson Skövde Anders Svensson & Richard Brankell 04:49:21 0
1 16 Veteranmultisportarna Jens Thorild & Pär Boqvist 04:49:21 0
3 27 Team Extreeme Danny Hallmén & Pär Holst 05:09:24 +20:03
4 28 Team EM Emil Carlsson & Magnus Berand 05:24:56 +35:35
5 5 Team Femmans Sport Martin Nilsson & Peter Lindqvist 05:26:00 +36:39
6 36 Team femman Sport 2 Magnus Börjesson & Göran Olsson 05:26:51 +37:30
7 39 Lag ViMa Mathias Dawidsson & Viktor Samuelsson 05:27:15 +37:56
8 38 J&W Johan Strandberg & Fredrik Wangler 05:48:41 +59:20
9 32 Team H Henri Pesonen & Henrik Holmén 06:13:52 +84:31
10 24 Team 97 Emil Cerdier & Fredrik Johansson 06:17:22 +91:33
11 13 Anders & Mackan Markus Torgeby & Anders Palm 06:20:54 +88:01
12 37 www.skidan.se Jonas Wejdin & Mikael Gustafsson 06:23:47 +94:26
13 35 Utbrytarna (for real) Fredrik Bidevind & Andreas Johansson 06:33:27 +104:06
14 30 Luftens hjältar Marcus Törnqvist & Pontus Ahlgren 06:51:45 +122:24
15 11 GMTA-Multisport Anders Walhjalt & Martin Hjälle 07:14:03 +144:42
16 6 Team Seacure Torgny Beiron & Jonas Kjellqvist 07:27:00 +157:39
17 31 Team Create Tobbe Petterson & Niklas Sjöbacken 07:34:28 +165:07
18 26 Utbrytarna Daniel Lindberg & Kim Quarnström 07:39:15 +169:54
19 40 Team Bunkerfrakt Klas Utbult & Johan Wernbo 07:47:09 +177:48
20 2 Bröderna Brothers Erik Johansson & Daniel Johansson 07:59:10 +189:49
DNF 8 AC/DC Ralph Peeker & Gustav Peeker - -
EJ Start 3 Team The House of Inspiration Sven-Åke Östman & Anders Nordström - -
Ej Start 15 Sea Kayak Billdal Mikael Svalstrand & Teodor Svalstrand - -
Ej Start 4 Team Aerialvision Daniel Miks & Alexander Miks - -
Ej Start 33 JLC.nu Johan Lidström & Rickard Norlin - -
Ej Start 7 Team Icebug jerome manceau & jacob Brümmer - -
Ej Start 34 Bestefar og jeg Tobias Laaksonen & Lars Högberg - -

DAMKLASS

Position Nummer Lag Namn Tid Efter
1 19 Team Paddelkraft Josefin Nordlöw & Anna Roger 06:07:42 0
2 9 Team Ica Supermarket Majorna Eva Fridman & Maria Frånlund 06:53:58 +46:16
3 17 Stark o snygg i Kvadrat Malin Ljungh & Lena Krog Jensen 07:54:18 +106:36
4 22 Black Light Paddles Sara Wagner & Mia Edofsson 08:01:59 +114:17
DNF 10 Angels Anna Wretling & Sofia Grankvist - -
Ej start 1 Hanna Hanna Erixon & Hanna Arnell - -
Ej start 18 TBD Camilla Vargman & Emma Nilsson - -

MIXEDKLASS

Position Nummer Lag Namn Tid Efter
1 29 Team Head Swimming Ida Lindeblad & Patrik Mossberg 06:05:30 0
2 25 Storpotäten och Gammelkajsa Manne Freyland & Karin Freyland 07:45:31 +100:01
DNF 14 Lonesome Runners Peter Blomqvist & Karin Martinsson - -
Ej Start 23 Team Passion Mikael Honnér & Anna Honnér - -
Ej Start 20 Team Salt Annika Carlunger & Thomas Jaremo - -
Ej Start 21 The Beauty ’n The Dude Per Edberg & Annie Johansson - -