Resultat TIS 2014

Fullständiga resultat inklusive sträcktider

Resultat – Ten Island Swimrun

2014-08-16
Herr Duo (14 / 14) Tid Efter Bomtid
1. Fakirföreningen 2:20:46 08:01
2. GoTri goes Duo 2:32:10 +11:24 00:00
3. Team Hårda Gårda 2:42:21 +21:35 02:06
4. Lag FiMa 2:43:07 +22:21 03:59
5. Team 1 2:52:40 +31:54 11:12
6. Grodorna 2:53:32 +32:46 00:00
7. CAT Power 2:53:46 +33:00 01:49
8. Gräskö Boys 2:54:04 +33:18 05:24
9. Team Death before DNF 2:54:40 +33:54 04:08
10. Super subs 2:55:49 +35:03 00:00
11. hajmat 3:00:58 +40:12 00:00
12. Team Flan 3:03:03 +42:17 02:12
13. Filip&Fredrik 3:10:52 +50:06 00:00
14. Farozon 3:13:10 +52:24 06:28
Dam Duo (9 / 9) Tid Efter Bomtid
1. Team Karro o Frida 3:01:26 00:00
2. BK Badjävlar 3:08:08 +6:42 00:00
3. Starka magar 3:14:00 +12:34 04:42
4. Team Challenge Accepted 3:17:40 +16:14 02:55
5. Gött Mos 3:33:05 +31:39 00:00
6. Team HTFU 3:34:07 +32:41 03:15
7. Team Brännekulla 3:51:59 +50:33 05:03
8. Helena/ Malin 3:52:12 +50:46 06:26
9. Team A21 4:30:51 +89:25 25:05
Mix Duo (7 / 7) Tid Efter Bomtid
1. Trollhättans SOK Trollhättan 3:00:13 00:00
2. Ung Cancer Lag 1 3:17:17 +17:04 06:41
3. Engström/Anderson 3:48:54 +48:41 06:46
4. Team Harry 4:06:03 +65:50 05:54
AMoR Ej start
Den gamle och Holländar’n Ej start
Thule Adventure Team Ej start
Herr Singel (27 / 27) Tid Efter Bomtid
1. Alexander Koller 2:13:21 00:00
2. Daniel Westermark 2:16:54 +3:33 02:31
3. MBSK – Gustav Rhedin 2:20:50 +7:29 02:31
4. Linus Torgeby 2:27:52 +14:31 01:55
5. Simcoachen – Bjarne Koning 2:29:58 +16:37 06:15
6. Soulbone – Fredrik Hägglund 2:30:05 +16:44 01:40
7. A och O – Anders Hansson 2:32:59 +19:38 00:00
8. HiQ Glasspappan – Christer Gustafsson 2:38:45 +25:24 00:00
9. ADAPT – Björn Kallenberg 2:39:17 +25:56 02:32
10. Mattias Örnberg – Mattias Örnberg 2:39:19 +25:58 05:51
11. Saj! – Simon Karlsson 2:39:24 +26:03 00:00
12. GoTri – Markus Eriksson 2:45:52 +32:31 01:41
13. Gusten Johansson – Gusten Johansson 2:54:11 +40:50 07:09
14. Laminatorn – Staffan Niemi 2:54:19 +40:58 02:29
15. Häger Träning – Jonas Häger 2:55:12 +41:51 04:30
16. Minion nr 256 – Daniel Spasic 3:02:14 +48:53 06:09
17. Goa Gubbars IF – Johan Fröidstedt 3:04:55 +51:34 03:14
18. Nilsson – John Nilsson 3:11:11 +57:50 05:00
19. Team Create – Tobbe Petterson 3:15:19 +61:58 06:50
20. Spasic Inc. – Janne Spasic Torneus 3:19:35 +66:14 19:19
21. MT Dana – Klas Utbult 3:25:04 +71:43 08:42
22. Marcus Wibbling – Marcus Wibbling 3:57:51 +104:30 16:34
Oskar Olsson Felst.
Hindås Marina Outdoor – Lasse Walkler Ej start
Kim Petrusson – Kim Petrusson Ej start
Peter Karlsson – Peter Karlsson Ej start
Team Passion – Mikael Honnér Ej start
Dam Singel (8 / 8) Tid Efter Bomtid
1. Martina Ågren 2:38:00 00:00
2. Iris Posserud 2:47:15 +9:15 00:00
3. Emma Lyzell 3:24:12 +46:12 03:24
4. Josefine Fast 3:33:32 +55:32 02:27
5. Therese Axenborg 3:41:27 +63:27 11:40
Susanne Larsson Utg.
Lag 160 – Anna Frisén Ej start
Team Passion – Anna Honnér Ej start